ଏକ ୱେବସାଇଟ୍ ତିଆରି କରି ଘରେ ବସି ମାସକୁ କିପରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ରୋଜଗାର କରିବେ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିପରି |

 ଏକ ୱେବସାଇଟ୍ ତିଆରି କରି, ଘରେ ବସି ମାସକୁ କିପରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ରୋଜଗାର କରିବେ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବିଶ୍ worldwide ର ଇଣ୍ଟରନେଟର ଆଗମନ କିପରି ଅନଲାଇନ୍ ମାର୍କେଟିଂ ଉପରେ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି | ଆଜିକାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଅନଲାଇନ୍ ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ଭଲ ୱେବସାଇଟ୍ ଦରକାର | ୱେବ୍ ବିକାଶ ଏବଂ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ମାର୍କେଟିଂ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଜ୍ଞାନ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ନିଜ ୱେବସାଇଟ୍ ତିଆରି କରି ମାସକୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ | ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ୱେବସାଇଟ୍ ନିର୍ମାଣ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଏହାକୁ ଲାଭରେ ପରିଣତ କରିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ମାଧ୍ୟମରେ ଗତି କରିବୁ |


ୱେବସାଇଟ୍ ଚୟନ ଏବଂ ନାମକରଣ |

ଏକ ଭଲ ୱେବସାଇଟ୍ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ, ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ୱେବସାଇଟ୍ ର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ୟ ବୁ to ିବାକୁ ପଡିବ | ୱେବସାଇଟ୍ ପାଇଁ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ନାମ ବାଛିବା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଏକ ଉତ୍ତମ ନାମ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ତୁମର ଧାରଣା ଏବଂ ତୁମର ୱେବସାଇଟ୍ ର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟକୁ ଜଣାଇଥାଏ |


ୱେବସାଇଟ୍ ଡିଜାଇନ୍ ଏବଂ ବିକାଶ |

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଡିଜାଇନ୍ ଏବଂ କୋଡିଂ ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ଅଛି, ଆପଣ ନିଜେ ନିଜ ୱେବସାଇଟ୍ ଡିଜାଇନ୍ ଏବଂ ବିକାଶ କରିପାରିବେ | ୱେବସାଇଟ୍ ଡିଜାଇନ୍ରେ ଆପଣ ଉପଭୋକ୍ତା-ବନ୍ଧୁତା, ଆକର୍ଷଣୀୟ ଲେଆଉଟ୍ ଏବଂ ସହଜ ନାଭିଗେସନ୍ ମନେ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ |


ବିଷୟବସ୍ତୁ ଏବଂ କୀୱାର୍ଡ ଅନୁସନ୍ଧାନ |

ଆପଣଙ୍କ ୱେବସାଇଟ୍ ପାଇଁ ଉଚ୍ଚମାନର ବିଷୟବସ୍ତୁ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ପାରଦର୍ଶୀତା ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ | ତୁମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ତୁମକୁ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଶବ୍ଦ ବାଛିବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ଲୋକମାନେ ସର୍ଚ୍ଚ ଇଞ୍ଜିନରେ ତୁମର ୱେବସାଇଟ୍ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି |


ୱେବସାଇଟକୁ ଅଧିକ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଆକର୍ଷିତ କରିବା |

ଆପଣଙ୍କ ୱେବସାଇଟ୍ ପାଇଁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ଲାଭ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ, ଇମେଲ୍ ମାର୍କେଟିଂ ଏବଂ ସର୍ଚ୍ଚ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଅପ୍ଟିମାଇଜେସନ୍ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ |


ବିଜ୍ଞାପନ ମାଧ୍ୟମରେ ପଦୋନ୍ନତି |

ଅଧିକ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ବିଜ୍ଞାପନ ହେଉଛି ଅନ୍ୟ ଏକ ଉପାୟ | ଗୁଗୁଲ୍ ଏବଂ ଫେସବୁକ୍ ପରି ବିଭିନ୍ନ ଅନଲାଇନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଆପଣ ବିଜ୍ଞାପନ ଚଲାଇ ପାରିବେ ଯାହା ଦ୍ your ାରା ଆପଣଙ୍କର ୱେବସାଇଟ୍ ଅଧିକ ଲୋକ ଦେଖିବେ |


ପାରସ୍ପରିକ କ୍ରିୟା ଏବଂ ଯୋଗାଯୋଗ |

ୱେବସାଇଟ୍ ର ସଫଳତା ପାଇଁ ତୁମର ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ବଜାୟ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ତୁମ ପାଠକମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ତୁମେ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟ ପ୍ରଦାନ କରିବା ଉଚିତ, ଯେପରିକି ଏକ ଯୋଗାଯୋଗ ପୃଷ୍ଠା, ଇମେଲ୍ ସମର୍ଥନ, କିମ୍ବା ଚାଟ୍ ବିକଳ୍ପ |


ସକରାତ୍ମକ ସମୀକ୍ଷା ଏବଂ ସାକ୍ଷାତକାର |

ଆପଣଙ୍କ ୱେବସାଇଟକୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ସକରାତ୍ମକ ସମୀକ୍ଷା ଏବଂ ସମୀକ୍ଷା ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରିପାରିବେ | ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କର ୱେବସାଇଟ୍ ବିଷୟରେ ଅନ୍ୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୁଅନ୍ତି |


CSS ଏବଂ SEO ସୁସଙ୍ଗତତା |

ଆପଣଙ୍କର ୱେବସାଇଟ୍ CSS ମାଧ୍ୟମରେ ସୂକ୍ଷ୍ମ ଭାବରେ ସଜାଯାଇପାରିବ ଯାହା ଦ୍ different ାରା ଏହା ବିଭିନ୍ନ ଇଣ୍ଟରାକ୍ଟିଭ୍ ମିଡିଆରେ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଦେଖାଯାଏ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, SEO ସୁସଙ୍ଗତତାକୁ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ ଯାହା ଦ୍ Google ାରା ୱେବସାଇଟ୍ ଗୁଗୁଲ ପରି ସର୍ଚ୍ଚ ଇଞ୍ଜିନରେ ଭଲ ମାନ୍ୟତା ପାଇପାରିବ |


ବିଷୟବସ୍ତୁକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଏବଂ ଅଦ୍ୟତନ କରିବା |

ଆପଣଙ୍କର ୱେବସାଇଟ୍ ବିଷୟବସ୍ତୁକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ଏବଂ ନିୟମିତ ଅଦ୍ୟତନ କରିବା ଜରୁରୀ | ତୁମର ବିଷୟବସ୍ତୁ ତୁମର ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଆଗ୍ରହୀ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ନୂତନ ଏବଂ ଉପଯୋଗୀ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିବା ଉଚିତ |


ଗୁଗୁଲ୍ ଆଡସେନ୍ସ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିଜ୍ଞାପନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ |

ଥରେ ତୁମର ୱେବସାଇଟ୍ ଟ୍ରାଫିକ୍ ପାଇବା ପରେ, ଆପଣ ଗୁଗୁଲ୍ ଆଡସେନ୍ସ ପରି ବିଜ୍ଞାପନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ବ୍ୟବହାର କରି ବିଜ୍ଞାପନ ରଖିପାରିବେ | ଏହି ପ୍ଲାଟଫର୍ମଗୁଡିକ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଜ୍ଞାପନ ମାଧ୍ୟମରେ ରୋଜଗାର କରିବାର ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରେ |


ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଉତ୍ପାଦ ଏବଂ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବା |

ଆପଣଙ୍କର ୱେବସାଇଟ୍ କୁ ଅଧିକ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଚଳାଇ ବ୍ୟବସାୟିକ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ, ଆପଣ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଉତ୍ପାଦ ଏବଂ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବେ | ତୁମର ପାଠକମାନେ ତୁମର ବ୍ଲଗ୍ ସହିତ ଜଡିତ ଉତ୍ପାଦ ଏବଂ ସେବା କିଣିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ, ଯାହା ତୁମର ରୋଜଗାରରେ ଉନ୍ନତି ଆଣେ |


ୱେବସାଇଟ୍ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ CAO ପ୍ରୟାସ |

ଏକ ସଫଳ ୱେବସାଇଟ୍ ପାଇବାକୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ CAO ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ୱେବସାଇଟ୍ ର ବ technical ଷୟିକ ଗଠନ, ବିଷୟବସ୍ତୁ ଏବଂ ଲିଙ୍କ୍ ବିଲ୍ଡିଂ ଉଚ୍ଚ ଗୁଣବତ୍ତା ଅଟେ |


କଥାବାର୍ତ୍ତା ଏବଂ ଉପଯୋଗୀ ସମାପ୍ତି |

ତୁମର ଆର୍ଟିକିଲ୍ ସମାପ୍ତ କରିବାବେଳେ, ଏହା ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଜରୁରୀ ଯେ ତୁମେ ତୁମର ପାଠକମାନଙ୍କୁ ଏକ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଏବଂ ଉପଯୋଗୀ ସମାପ୍ତି ପ୍ରଦାନ କର | ଏକ ଭଲ ସମାପ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ପାଠକଙ୍କ ମନରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ଆପଣଙ୍କର ୱେବସାଇଟ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦିଏ |


5 ଅନନ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ |

1. ମୁଁ ଏକ ୱେବସାଇଟ୍ ତିଆରି କରି ଘରୁ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବି କି?

ହଁ, ଏକ ୱେବସାଇଟ୍ ତିଆରି କରି ଆପଣ ଘରେ ବସି ଭଲ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ | କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ |


2. ମୋର ୱେବ୍ ବିକାଶ ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ କି?

ହଁ, ୱେବ୍ ବିକାଶ ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ରହିବା ଭଲ | କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଟ୍ୟୁଟୋରିଆଲ୍ ଏବଂ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ଟୁଲ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣଙ୍କର ୱେବସାଇଟ୍ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିବେ |


3. କେଉଁ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏକ ୱେବସାଇଟ୍ ତିଆରି କରିବା ଭଲ?

ଏକ ୱେବସାଇଟ୍ ତିଆରି କରିବାକୁ ୱର୍ଡପ୍ରେସ୍ ପରି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଭଲ | ଏଗୁଡ଼ିକ ସହଜ ଏବଂ ଉପଯୋଗୀ |


4. ଡିଜିଟାଲ ମାର୍କେଟିଂ ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ କି?

ହଁ, ଡିଜିଟାଲ୍ ମାର୍କେଟିଂ ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ଆପଣଙ୍କ ୱେବସାଇଟ୍ କୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇଥାଏ | ଏହା ଆପଣଙ୍କର ଟ୍ରାଫିକ୍ ଏବଂ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |


5. ମୋ ୱେବସାଇଟରୁ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ମୋତେ କେତେ ସମୟ ଲାଗିବ?

ଏହା ୱେବସାଇଟ୍ ପ୍ରକାର, ଟ୍ରାଫିକ୍ ସ୍ତର ଏବଂ ପ୍ରୟାସ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ | ସାଧାରଣତ ,, ଏକ ୱେବସାଇଟ୍ ତିଆରି କରିବା ପରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ କିଛି ମାସ ଲାଗେ |




Post a Comment

0 Comments
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.
Ads by Eonads